Buvo laikas kai skaičiau galybes psichologinių knygų. O pastaraisiais metais pajutau trauką knygoms, skirtoms jaunimui. Todėl ši knyga viena iš tų „jaunų” knygų, skirta jaunimui nuo 13 metų.
Kodėl ją pirkau? Pati jau kurį laiką galvoju apie savo instagram paskyros susikūrimą, apie savo verslo plėtojimą per IG. Internete informacijos begalė, bet kažkaip norėjosi daugiau sužinoti kaip auginama pati ta veikla, kaip procesas vyksta kasdienybėje.
Taigi man ši knyga atmerkė akis ir supratau, kad…nenoriu IG. Tiksliau, padėjo suvokti koks sunkus ir alinatis darbas yra surinkti sekėjų gausą.
Knygos pagrindinė veikėja šešiolikametė Nadia. Ji trokšta tapti IG žvaigžde. Pradžioje įrašus darė pati, savarankiškai su geriausia drauge. Kentėjo mokslai bei draugystė. Tuomet išdrįso su mama nuvykti pas influencerių gurų, kuri augina sekėjų ratą. Ir tai, man asmeniškai, parodė kaip yra auginami sekėjų milžiniški skaičiai, koks tai nesąžiningas būdas. Knygoje gražiai aprašoma pačios Nadios būsena bei emocijos kai atsiranda norimas gerbėjų skaičius, kaip negalima sustoti. Pasakojimas apie maždaug metus laiko, per kuriuos pagrindinė veikėja iš eilinės mokinukės patampa socialinių tinklų žvaigžde.
Tačiau pasiekus norimų rezultatų, gaunant didelius pinigus, laimės nepadaugėjo. O kaip tik, išliko tie patys mokykliniai rūpesčiai, dingo geriausi draugai, išryškėjo vienatvė ( nors ją sekė šimtai tūkstančių gerbėjų), atsirado kasdienis nerimas bei apribota laisvė viešumoje ( nes Nadią nuolat supo galybė gerbėjų, dėl ko privalėjo viešumoje rodytis tik su apsauga).
Galiausiai, viskam yra ribos. Nadia perdegė… Tai jai padėjo suvokti – kas geriau – šimtai tūkstančių gerbėjų, nė vieno artimo draugo šalia ar ramybė širdyje būnant apsuptai artimiausių šeimos narių bei tikrų draugų.